Hírek
2025. márc. 26.
Vezetőség
Kék Zóna Projekt elnevezésű innovációs verseny
Hosszú és egészséges élet? Díjazták a Szabolcs Vezér diákjainak innovációit! Idén első alkalommal hirdették meg a Kék Zóna Projekt elnevezésű innovációs versenyt, amelyre a DSZC Szabolcs Vezér Technikum két csapata is benevezett – ráadásul díjazták a lányok és a fiúk pályamunkáját is!

Díjazták a Szabolcs Vezér diákjainak innovációit!
Idén első alkalommal hirdették meg a Kék Zóna Projekt elnevezésű innovációs versenyt, amelyre a DSZC Szabolcs Vezér Technikum két csapata is benevezett – ráadásul díjazták a lányok és a fiúk pályamunkáját is!
Elöljáróban annyit tudni kell, hogy léteznek a világban úgynevezett „kék zónák”, ahol az emberek rendkívül hosszú és egészséges életet élnek. Ilyen például Okinawa (Japánban), Szardínia (Olaszországban), Loma Linda (Kaliforniában), Ikaria (Görögországban), vagy éppen a Nicoya-félsziget (Costa Ricában).
Az Einstein Akadémia és a Junior Archievement Magyarország egy olyan innovációs versenyt hirdetett meg a Kék Zóna Projekt keretében, amelyre a 15-18 éves középiskolások ötleteit várták arról, miként lehetne Magyarországon is meghonosítani ezeket az életmódbeli szokásokat és értékeket, egy olyan közösség megteremtésével, ahol minden korosztály együtt tehet az egészségesebb jövőért.
A felhívásra tizenhárom csapat nevezett, köztük a DSZC Szabolcs Vezért Technikum diákjai is.
Az iskola lányokból álló alakulata egy társasjátékot alkotott a versenyre, míg a fiúk csapata egy vállalkozás létrehozásával indult a megmérettetésen.
„Játsszunk 100 évig!” -avagy hogyan lehet Magyarország kék zóna?
Ezt a címet kapta a társasjáték, amelyet úgy fejlesztettek ki a tanulók, hogy az hozza össze a fiatalabb és az idősebb korosztályt egyaránt, és segítsen megérteni, mit is jelent maga az, hogy kék zóna. A társasjáték alapja Magyarország térképe, és a játék végére teljesen kék színűre vált (utalva a fogalomban is szereplő színre). Több szabályra, döntésre, illetve kihívásra épül a játék, amelynek során fokozza a részvevők koncentrációját. A játék nyújtotta élmény segít javítani a rossz hangulaton, közérzeten; megerősíteni az élethez való pozitív hozzáállást, de szórakoztató programelem lehet akár egy céges rendezvényen is.
Albablue
Így nevezték el azt a vállalkozást, amelyhez hasonló még nincs Fejér vármegyében. Az alkotócsapat kifejezetten a fiatalokat kívánja motiválni vele, hogy közelebbről is megismerjék a természetet, s éljenek az általa nyújtott élményekkel. Az ötletük abból indult ki, hogy a 18-30 év közötti korosztály talán egy kicsivel hajlamosabb a kényelemre, a lustaságra, ennek érdekében pedig szervezett túrákat vagy csapatépítő tréningeket szerveznének. A kirándulásokat biciklivel vagy sétálva lehet megtenni. A kék zónás élmény fokozható egzotikus utakkal is, például az Olivér álma fantázianevű túra gasztrokalandozást is magába foglal, vagy választható az Isti útja is, ami pedig egy kerékpározást takar a Velencei-tó körül. A programok épülhetnek egy közös főzésre is, a teljesítmény során pedig háztáji alapanyagokból úgynevezett zóna adagot lehet kapni. Újdonságként a fesztiválokon is bemutatkozna ez a kék zónás projekt olyan hívószavakkal, mint egészség, táplálkozás, mozgás, közösség, stresszmentes élet. A Szabolcs Vezér Technikum csapatának innovációja tartalmazta az ötletet, a marketing- és költségtervet, kommunikációs projektet is.
Mint arról Mátyás Julianna, a DSZC Szabolcs Vezér Technikumának igazgatónője elmondta, a felkészülési időszakot követően március 26-27. között bonyolították le a versenyt online. A lányok csapatát Vörös Vivien és Kovács Nóra alkotta, akik a második helyezést érték el a versenyen. A fiúk alakulatát Vargha Péter, Juhász Olivér és Erdei István erősítette, akik különdíjat kaptak innovációjukra. A versenyt koordináló oktatójuk Tánczos Krisztina volt.
KAPCSOLÓDÓ HÍREK

Erasmus+-pályázat✨
Iskolánk tanulói életre szóló lehetőségekhez juthatnak, amennyiben sikerrel pályázunk az Erasmus+ programban való részvételre.
2025. márc. 27.